Kawa mrożona – przepis

Kawa mrożona przepis

W okresie letnim szukamy czegoś, co nas pobudzi i orzeźwi. Kawa mrożona nadaje się do tego idealnie. Nie bez powodu w krajach takich jak Włochy, Grecja czy Hiszpania kawa mrożona jest bardzo popularna. Zachęcamy do próbowania różnych rodzajów kawy i różnych dodatków, aby znaleźć idealną kawę mrożoną dla siebie.

 

Składniki

dla 1 porcji

Czas przygotowania: 5-10 minut.

Przygotowanie

Zaczynamy od zaparzenia kawy najlepiej z ekspresu ciśnieniowego, który da nam najlepszy smak. Można również zaparzyć mocną kawę w kubku (3 łyżeczki kawy mielonej i 50-80ml wody).

Kolejny etap to mieszanie składników możemy użyć do tego blendera. Gdy używamy blendera należy schłodzić kawę przed mieszaniem. Wlewamy schłodzoną kawę, mleko, wrzucamy kostki lodu i wsypujemy cukier. Całość mieszamy do powstania pianki. Przelewamy do szklanki i dodajmy bitą śmietanę lub gałkę lodów. Polecamy spróbować z dodatkami i bez.

Polecamy wypróbować również alternatywną metodę przygotowania przy użyciu shakera. Do shakera wrzucamy wszystkie składniki również z lodami. Intensywnie mieszamy aż przestaniemy słyszeć kostki lodu. Dzięki tej metodzie kawa szybko się zmrozi i rozpuści kostki lodu.

Kawę mrożoną podajemy w specjalnych szklankach do kawy mrożonej. Jak wiemy człowiek je oczami :), a takie szklanki dodadzą klasy naszemu napojowi.

Dodatkowo kawę możemy posypać rozdrobnionymi kruchymi ciastkami, posypką do babeczek lub zetrzeć trochę czekolady.

Jak przygotować kawę mrożoną w kostkach

Kawa mrożona to idealny napój na gorący letni dzień, ale może być nieco wodnista, jeśli kostki lodu zbyt szybko się roztopią. Aby tego uniknąć, spróbuj przygotować kostki mrożonej kawy! Wystarczy zaparzyć kawę w dzbanku przy użyciu ulubionych ziaren, a następnie przelać ją do pojemnika na kostki lodu i zamrozić. Kiedy jesteś gotowy na mrożoną kawę, po prostu dodaj kilka kostek do szklanki i rozkoszuj się nią. Kawa będzie się powoli rozpuszczać, dodając napojowi smaku i mocy, ale nie rozwadniając go. Kostki kawy mrożonej można również wykorzystać do przygotowania kawy parzonej na zimno – wystarczy dodać je do ulubionego przepisu na kawę parzoną na zimno i pozostawić na noc. Rano będziesz mieć bogaty, aromatyczny napar zimnej kawy, którym możesz się delektować. Dlatego następnym razem, gdy najdzie Cię ochota na kawę mrożoną, porzuć zwykłe kostki lodu i wypróbuj kostki do kawy mrożonej!

Polecamy kawy ziarniste z naszego sklepu internetowego (dostawa w 24h):

Oto kilka ciekawych przepisów na kawę mrożoną w formie wideo: